Plán mobility města Kroměříž a Kotojedy
Na webu http://mobilita-kromeriz.cz/ si můžete prohlédnout koncepci řešení dopravy v Kroměříži a okolí. Podíval jsem se na ni z pohledu Kotojed.
MHD
V návrhové části s akčním plánem se dočteme, že „…dále je navrženo protažení MHD za zastávku Vážany za přejezdem do Kotojed.“ a to do roku 2024. Finanční výhled ukazuje náklady na tuto zastávku jako 0,5 mil. Kč (na pět let).
Za mě osobně to smysl nedává vůbec, protože:
- na tuto zastávku se každý z Kotojed dostane pouze chůzí po silnici, neexistují tam chodníky
- v Kotojedech autobusová zastávka je, dokonce v každém směru, stačí tam dát ceduli a nechat bus jet do Kotojed, kde se může otočit na čerpací stanici Benzina
V tomto duchu jsem také poslal připomínku garantovi našeho osadního výboru.
Obchvat města
V aktuálním návrhu se stále počítá s variantou, kterou nejspíše znáte. Trasa vede mezi Vážany a Kotojedy (na mapě jsem ji vyznačil červeně).

Proti této variantě proběhla před pár lety v Kroměříži petice, na jejímž základě se město Kroměříž pokusilo navrhnout jinou variantu, která by se vyhnula Bagráku, ale vedla by přímo okolo Kotojed po silnici od Vážan a dále pak směrem k Trávníku.
Tuto variantu v připomínkovém řízení zamítl Zlínský kraj. V odůvodnění zmínil i konkrétní připomínky písemně podané občany Kotojed.
Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!

dobrý den, mohla by být i vlaková zastávka (klidně na znamení) v okolí přejezdu na Vážany. Vlak tudy stejně projíždí, takže by nebyly žádné náklady na MHD. Vlaková zastávka Kotojedy je od obytné části Kotojed vzdálená cca 1km.