Cyklostezka mezi Kotojedy a Vážany
Město Kroměříž se pustilo do významného projektu, kterým je výstavba nové cyklostezky propojující místní části Kotojedy a Vážany.
Město Kroměříž se pustilo do významného projektu, kterým je výstavba nové cyklostezky propojující místní části Kotojedy a Vážany.
V roce 2024 vznikne nová stezka pro pěší a cyklisty v délce 494 m, která propojí místní části Kotojedy a Vážany. Abyste měli lepší představu, jak dlouho takové věci zaberou, čtěte dál.
Silnice II/367 v ulici Kotojedská ve směru od Kotojed bude v době od 25. září až do 31. října uzavřena.
Od městské policie jsem si vyžádal data z kotojedského měřiče rychlosti.
V lednu jsem s městem domlouval, aby opravilo dlouhodobě rozbitou silnici u naší zvoničky. Oprava byla slíbená na jaro 2020 a těší mě, že skutečně v daném termínu proběhla.
Na webu http://mobilita-kromeriz.cz/ si můžete prohlédnout koncepci řešení dopravy v Kroměříži a okolí. Podíval jsem se na ni z pohledu Kotojed.
Jedním z cílů osadního výboru je prosadit vybudování cyklostezky mezi místní částí Kotojedy a Vážany. Podnět na úřad jsme podali letos. Jaký je aktuální stav?
Aktuálně úřad řeší možnosti optimalizace MHD. Součástí řešení může být i zavedení nebo posílení MHD v místních částech. Chcete, aby do Kotojed MHD jezdila? Pomozte městu vyplněním krátkého online dotazníku.
Poté, co nám město zrušilo zastávku MHD v Kotojedech, jsme se snažili o její obnovení. To se nakonec povedlo, byť ne úplně dokonale.
Určitě jste zaregistrovali, že dnes začala další fáze rozsáhlé rekonstrukční akce v Kotojedech. Silnic od SÚS směrem k hospodě bude ode dneška frézována. Ačkoliv smlouva o parkování u SÚS mezi MěÚ Kroměříž a SÚS není ještě podepsána, po rozhovoru se stavebním dozorem doporučuji těm, kteří bydlí v přímém okolí této silnice, aby již začali parkovat…