Město letos sníží přístavky kontejnerů na odpad na polovinu

Do loňska býval čtyřikrát ročně v každé místní části připravený kontejner na odpady. Letos jsem z úřadu dostal avízo, že v to bude pouze dvakrát. Konkrétní termíny pro Kotojedy a Altýře zatím nevíme. Jakmile (a jestli) nám je úřad dá vědět, zveřejníme je zde v kalendáři akcí.

V Kroměříži navíc loni schválili vyhlášku o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Zahrnuje navýšení poplatku za svoz a likvidaci odpadu.

Základní sazba se tak v roce 2024 zvýší z dosavadních 492 korun na 840 korun. Důležité je, že poplatek za svoz a likvidaci odpadu neplatí děti do šesti let věku.

Naopak senioři ve věku 70 let a více, děti od sedmi do 18 let a studenti ve věku 18 až 26 let mají úlevu ve výši 240 korun.

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *