Jižní obchvat bude zrušen?
Na posledním zasedání Zastupitelstva města Kroměříže v letošním roce 19.12.2013 bylo na programu i řešení plánovaného jižního obchvatu Kroměříže, který je doposud zanesen v plánu rozvoje Zlínského kraje. Jak to dopadlo?
Oficiální zápis z jednání na městském webu ještě není, ale z poznámek Vojty Navrátila na webu kromerizan.cz se dozvíme, že 17 z přítomných 22 zastupitelů města schválilo možnost vypuštění vedení obchvatu města Kroměříže z Generelu dopravy Zlínského kraje a ze Zásad územního rozvoje Zlínského kraje.
Zda-li bude obchvat jako takový zrušený, bude záležet samozřejmě na hlasování zastupitelů Zlínského kraje.
V minulosti se kromě varianty, kterou vidíte na obrázku níže, řešil návrh jiné trasy. Návrh po protestech a petici, kterou podepsalo okolo 3000 lidí, předkládal možnost, která by od Domova důchodů ve Vážanech vedla okolo Kotojed po současné silnici až ke křižovatce a odtud dále směrem na Trávník, před nímž by se trasa stáčela směrem k letišti.
Tato varianta, ke které jsme s Pavlem Štefanem podali písemné připomínky, z nichž dvě byly uznány jako relevantní, ale byla později naštěstí zamítnuta (celé Stanovisko k posouzení vlivů koncepce na životní prostředí ve fázi konceptu, KUZL 12916/2013 si můžete stáhnout).
Tématem se zabývá i článek Karla Tomana na idnes.cz, kde se uvádí, že „zastupitelé schválili vymazání trasy z územního plánu Zlínského kraje a kraj s tím předběžně souhlasil.„

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!
