Plán mobility města Kroměříž a Kotojedy

Na webu http://mobilita-kromeriz.cz/ si můžete prohlédnout koncepci řešení dopravy v Kroměříži a okolí. Podíval jsem se na ni z pohledu Kotojed.

MHD

V návrhové části s akčním plánem se dočteme, že “…dále je navrženo protažení MHD za zastávku Vážany za přejezdem do Kotojed.” a to do roku 2024. Finanční výhled ukazuje náklady na tuto zastávku jako 0,5 mil. Kč (na pět let).

Za mě osobně to smysl nedává vůbec, protože:

  • na tuto zastávku se každý z Kotojed dostane pouze chůzí po silnici, neexistují tam chodníky
  • v Kotojedech autobusová zastávka je, dokonce v každém směru, stačí tam dát ceduli a nechat bus jet do Kotojed, kde se může otočit na čerpací stanici Benzina

V tomto duchu jsem také poslal připomínku garantovi našeho osadního výboru.

Obchvat města

V aktuálním návrhu se stále počítá s variantou, kterou nejspíše znáte. Trasa vede mezi Vážany a Kotojedy (na mapě jsem ji vyznačil červeně).

Proti této variantě proběhla před pár lety v Kroměříži petice, na jejímž základě se město Kroměříž pokusilo navrhnout jinou variantu, která by se vyhnula Bagráku, ale vedla by přímo okolo Kotojed po silnici od Vážan a dále pak směrem k Trávníku.

Tuto variantu v připomínkovém řízení zamítl Zlínský kraj. V odůvodnění zmínil i konkrétní připomínky písemně podané občany Kotojed.

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!One Reply to “Plán mobility města Kroměříž a Kotojedy”

  1. vlak

    dobrý den, mohla by být i vlaková zastávka (klidně na znamení) v okolí přejezdu na Vážany. Vlak tudy stejně projíždí, takže by nebyly žádné náklady na MHD. Vlaková zastávka Kotojedy je od obytné části Kotojed vzdálená cca 1km.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blížící se akce

Nebyla nalezena žádná událost!

Poslední články