Silnice II/367 Kotojedy

Okružní křižovatka v Kotojedech – zahájení rekonstrukce

Rekonstrukce křižovatky v Kotojedech byla plánována snad někdy od roku 2008. Protože ale nebyly peníze, projekt byl odložen. Díky dobrém výsledku hospodaření za rok 2012 byl ale obnoven a letos celá akce proběhne. 

O celý projekt jsme se jako osadní výbor aktivně zajímali od okamžiku, kdy jsme o něm dozvěděli. Povedlo se nám získat i projektovou dokumentaci, o rozsahu prací jsme zde psali již v prosinci 2013. Již od podzimu, konkrétně v říjnu 2013, jsme ale navrhovali nám přidělené zastupitelné, paní Blance Šimůnkové, navrhovali, že by bylo vhodné, aby město uspořádalo setkání s občany, kde by celý projekt rekonstrukce křižovatky, s nímž je spojena i rekonstrukce kanalizace a nově také díky naší žádosti i rozšíření veřejného osvětlení, představilo obyvatelům Kotojed a zodpovědělo případné dotazy.

Průběžně jsme se s naším požadavkem na setkání s občany připomínali od října až do současnosti, ale beseda byla neustále odsouvána s odkazy na to, že ještě probíhá řízení, že je to akce Zlínského kraje, ale že se jistě dočkáme.

V pondělí jsem se čirou náhodou dozvěděl, že celá rekonstrukce křižovatky začne již 15.4.2014 a na ni navazující rekonstrukce kanalizace pak o měsíc později, 15.5.2014 s očekávaným ukončením na podzim 2014. Pokud by mi tuto informaci při řešení instalace měřiče rychlosti nesdělil tajemník dopravní komise města, ani bychom se to pravděpodobně nedozvěděli, přestože několik měsíců trvající akce se výrazně promítne na naší každodenní existence.

Chtěli byste například znát plán dopravních omezení? Určitě by také zajímal firmy, které v Kotojedech sídlí. Bohužel, nic takového dostupného není. Zajímavý bude také vliv na dopravu z Těšnovic, ale o tom opět nic nevíme.

kruhová křižovatka Kotojedy
Takto město Kroměříž informuje žadatele dle paragrafu 106 po značkou IN-53/13. Bohužel na informování osadního výboru paragraf není a úřad to dobrovolně neumí.

Za sebe mohu říci, že městský úřad by si za svoji komunikační pasivitu zasloužil pořádnou lekci a mnohaměsíční angažmá v privátním sektoru, které by jej naučilo, jak ke svým zákazníkům, kterými občané v podstatě jsou, přistupovat. Hezky to shrnul i kolega Pavel Štefan: “…myslím, že už nás to všechny postupně přestává bavit, tento pseudo boj s úředním šimlem a totální ignorace této zpustlé městské části. Dlouhodobě s pouhým okrajovým zájmem ze strany města.

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blížící se akce

Nebyla nalezena žádná událost!

Poslední články