Měřič rychlosti

Instalace měřičů rychlosti v Kotojedech

Dne 22. ledna 2014 jsme na Městský úřad v Kroměříži podali žádost o instalaci měřiče rychlosti ve směru od vlakové zastávky a také ve směru od Vážan.

Komise pro dopravu s BESIP, která má tuto problematiku na starosti, se k naší žádosti dostala 26.2.2014 a dnes, 24.3.2014, tedy 2 měsíce po podání žádosti, nám došlo písemné vyjádření, ze kterého mně osobně padá čelist.

Dopravní komise konstatovala, že vybudováním okružní křižovatky dojde k výrazné změně dopravní situace v m.č. Kotojedy. Osazení měřičů rychlosti bude posouzeno po jejím vybudování a k výše uvedenému nepřijala žádné usnesení.”

Pokud pominu fantastickou rychlost, s jaké je úřední šiml schopen dosáhnout (dopis s odpovědí přišel doporučeně poštou 24.3.2014 a datum na dopisu je 14.3.2014), pak mě opravdu zaráží odložení naší žádosti s odkazem na změnu dopravní situace. Ta totiž ani po rekonstrukci nebude jiná a nutnost měřiče dokazují i výsledky měření rychlosti Městskou policií (červenec-září 2013, září-říjen 2013) a komise tedy mohla rozhodnout o instalaci měřiče s tím, že bude provedena po ukončení rekonstrukce křižovatky. Namísto toho se po nás chce, jak mi sdělil tajemník komise, abychom si žádost podali znovu po ukončení rekonstrukce a komise ji opět projedná. Řešení odloženo, rychlá práce…

Mimo jiné jsem se ale vlastně náhodou dozvěděl, kdy a jak vypukne rekonstrukce kruhové křižovatky a současně také kanalizace, čemuž ale věnuji samostatný příspěvek.

Veškerou naši písemnou komunikaci si můžete prohlédnout zde, jedná se o tyto konkrétní dokumenty:

Aktualizace 29.3.2014: v pátek jsem dlouze telefonoval s předsedou dopravní komise Mgr. Petrem Sedláčkem [ODS]. Bohužel neměl ani ponětí o statistikách měření rychlosti, které byly součástí našeho návrhu a netuším tedy, na základě čeho se komise rozhodovala. Také se mě snažil přesvědčit, že lepší, než instalace ukazatele rychlosti v Kotojedech je nákup laserového radaru pro Městkou policii, která prý tak bude flexibilnější a bude to mít větší dopad na chování řidičů. Netuším, jak by toto mohlo alespoň částečně mít dopad na rychlost vozidel v Kotojedech, ale aspoň si můžete udělat představu o myšlenkových procesech lidí, s nimiž se snažíme jednat.

Ilustrační obrázek pochází z webu empemont.cz.

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blížící se akce

Nebyla nalezena žádná událost!

Poslední články