Kroměříž logo

Jižní obchvat bude zrušen?

Na posledním zasedání Zastupitelstva města Kroměříže v letošním roce 19.12.2013 bylo na programu i řešení plánovaného jižního obchvatu Kroměříže, který je doposud zanesen v plánu rozvoje Zlínského kraje. Jak to dopadlo?

Oficiální zápis z jednání na městském webu ještě není, ale z poznámek Vojty Navrátila na webu kromerizan.cz se dozvíme,  že 17 z přítomných 22 zastupitelů města schválilo možnost vypuštění vedení obchvatu města Kroměříže z Generelu dopravy Zlínského kraje a ze Zásad územního rozvoje Zlínského kraje.

Zda-li bude obchvat jako takový zrušený, bude záležet samozřejmě na hlasování zastupitelů Zlínského kraje.

V minulosti se kromě varianty, kterou vidíte na obrázku níže, řešil návrh jiné trasy. Návrh po protestech a petici, kterou podepsalo okolo 3000 lidí, předkládal možnost, která by od Domova důchodů ve Vážanech vedla okolo Kotojed po současné silnici až ke křižovatce a odtud dále směrem na Trávník, před nímž by se trasa stáčela směrem k letišti.

Tato varianta, ke které jsme s Pavlem Štefanem podali písemné připomínky, z nichž dvě byly uznány jako relevantní,  ale byla později naštěstí zamítnuta (celé Stanovisko k posouzení vlivů koncepce na životní prostředí ve fázi konceptu, KUZL 12916/2013 si můžete stáhnout).

Tématem se zabývá i článek Karla Tomana na idnes.cz, kde se uvádí, že “zastupitelé schválili vymazání trasy z územního plánu Zlínského kraje a kraj s tím předběžně souhlasil.

mapa-uzemniho-planu-kromerize
Jižní obchvat Kroměříže, klikněte pro větší verzi.

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blížící se akce

Nebyla nalezena žádná událost!

Poslední články