VaK Kroměříž

Rekonstrukce čerpací stanice VaK

Jak jste si určitě všimli, VaK v sousedství Správy a údržby silnic záhájil rekonstrukci kanalizační čerpací stanice. Na podněty některých z vás jsme ve VaK oslovili ing. Mozolu, který má na starosti odpadní vody, abychom se od něj dozvěděli více detailů.

Cílem rekonstrukce, která byla nyní přerušena pro nepříznivé klimatické podmínky s očekávaným pokračováním na jaře, je instalace lepšího technologického vybavení, které má zajistit větší spolehlivost a účinnost, co se týká práce s  odpadními vodami. Mělo by také dojít ke zvětšení akumulačního prostoru.

Řešení odvádění dešťových vod bude probíhat až v souvislosti s chystanou výstavbou kruhového objezdu v Kotojedech, kdy současně proběhne rekonstrukce části kanalizace v Kotojedech. Tato akce je předběžně plánována na rok 2014.

Ing. Mozola [viz. organizační struktura VaK Kroměříž] nás ale dále informoval, že dešťové vody jsou a budou i nadále odváděny do Kotojedky, jejíž koryto, jak víme, není v dobrém stavu. Ve věci údržby koryta, které částečně údajně přehradili i zemědělci, čímž snížili kapacitu průtoku vody v něm, budeme kontaktovat Povodní Moravy.

Pokud máte další dotazy, dejte nám je prosím vědět pokud možno co nejpřesněji, abychom si mohli vyžádat i přesné a detailní odpovědi. Ptát se můžete v diskusi pod tímto příspěvkem, mailem na zdenek@linki.cz nebo telefonicky na 608 506 945.

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blížící se akce

Nebyla nalezena žádná událost!

Poslední články