IVVS Kotojedy

IVVS – Integrovaný Vyrozumívací a Varovný Systém v Kotojedech

V místní části Kotojedy byla dokončená výstavba hlásičů Integrovaného vyrozumívacího a varovného systému Zlínského kraje (dále jen IVVS). O co jde a proč ji tu máme?

Umístění v Kotojedech

Technologie je osazena na 6 místech naší místní části, vždy na lampách veřejného osvětlení. Každá instalace osazena potřebným počtem hlásičů (reproduktorů) do požadovaných směrů, tak aby bylo zajištěno co nejvíce homogenní pokrytí v případě hlášení.  Viz obrázek – projektová dokumentace rozmístění a naznačení směrů hlásičů v místní části Kotojedy.

Co systém umí

IVVS je systém, který má zajistit hlasovou distribuci varovných hlášení, týkajících se konkrétní lokality a události. Typickým příkladem je varování před hrozícím zatopením, povodní, meteorologické varování, výpadky elektrického proudu, únik chemických látek, atd.  Řídící jednotka systému je připojena na záložní zdroj napájení, který je schopen zajistit provoz po dobu 72 hodin i při výpadku elektrického proudu. Zařízení je možno také připojit na celostátní jednotný systém varování a vyrozumění obyvatelstva, umožňuje vstup přes telefonní a radiovou síť a mobilní operátory.

Centrální řízení je umístěno do prostor Městské policie Kroměříž a dodavatelem řešení je společnost PWS plus s.r.o. ze Starého Města.

IVVS - Kotojedy

Rozmístění hlásičů IVVS v Kotojedech:

Foto hlásičů IVVS – Kotojedy:

Hlásič BH1 – č. 110:

IVVS_BH1_110

Hlásič BH2 – č. 111:

Bude doplněno

Hlásič BH3 – č. 112:

IVVS_BH3_112

Hlásič BH4 – č. 113:

IVVS_BH4_113

Hlásič BH5 – č. 114:

IVVS_BH5_114

Hlásič BH6 – č. 115:

IVVS_BH6_115

Tip: Přidejte se do naší skupiny na Facebooku!Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blížící se akce

Nebyla nalezena žádná událost!

Poslední články